Newest

 • China Digital Assets Depository and Clearing Co., Limited and China Digital Asset Limited jointly launch the EASTIP Platform

  EASTIP.IO, a digital art trading platform jointly created by China Digital Asset Limited (Hong Kong) and China Digital Assets Depository and Clearing Co., Limited (Hong Kong), will be officially launched at 20:22 pm on May 26. And the world first batch of EASTIP commemorative digital medal will be launched, with which users can enjoy the cross-chain cost of HKD 99/year, greatly reducing the global circulation cost of digital arts.
 • Green Options Transforming Air Conditioning Industry through Individual Temperature Control

  The air conditioning industry has been impacting the health of the planet for energy consumption and environmental pollution through the years. But TORRAS, a pioneering brand of personal cooling, is making a significant breakthrough. They launched the neck air conditioner, COOLIFY2, which brings new changes through individual temperature control.
 • Gear Motors Help to Achieve Automation of Healthcare Industry

  Since the breakdown of the COVID-19, the healthcare industry has been greatly changed by the pandemic. One of the future trends in the industry is automation. According to KFF, as of the week ending March 20, 2022, the most recent data available, 28% of nursing facilities reported at least one staffing shortage (approximately 3,900 out of 14,000 facilities). These staffing shortages have made the use of automation more necessary than ever to ensure patients can continue to receive the care they need.
 • Three Reasons To Choose A Laser Marking Machine

  Laser printers have many advantages, and many customers have begun to use laser printers, which are already common in some beverages, medicines, personal skin care products, tobacco and alcohol industries that we have seen. As more and more users praise, let more users know the benefits of laser machines and start consulting and are willing to buy and install laser printers. Under this trend, Shanghai Yuchang is willing to provide a full range of services.
 • Hunting talents, selecting talents, investing in talents and cultivating talents

  On May 19, 2022, in order to thoroughly implement the deployment requirements of the central conference on talent-related work and the national talent development plan during the 14th Five-Year Plan period, and speed up the construction of the world’s important talent center and innovation hubs, with the slogan of “gathering talents to create a better future”, hosted by Guangzhou Talent Group and assisted by Guangzhou Talent Group’s Assessment Center, the unveiling ceremony of Talent Capital Investment (Guangzhou) Co., Ltd. and Nanfang International Headhunting (Guangzhou) Co., Ltd., and semin
 • NNB Nutrition Files New Patent of Anti-Aging benefits on Ergothioneine

  MitoPrime®(L-Ergothioneine), the New“Longevity Vitamin”, employs the Previously Unknown Nutrient Transporter ETT (OCTN1). L-Ergothioneine is often considered the most comprehensive oral Antioxidant known, which exhibits profound anti-inflammatory actions and protects DNA & mtDNA.

Links

Kripto Piyasasının Gözden Geçirilmesi ve Beklentiler: En Büyük Kazanan Olmak için Doğru Yatırım Sektörünü Seçmek

01-19    

Giriş: 2020 yılında DeFi furyasıyla birlikte birçok popüler kripto para para doğdu. Kripto endüstrisi 2021'de DeFi'den Chain Games'e ve NFT'lere kadar sıçramaya devam ederek NFT boğa piyasasını doğurdu. 2022'de yatırım yapılacak sektörleri tahmin etmeden önce kripto para endüstrisinde son iki yılda en popülerleri kısaca gözden geçiriyor ve onlardan öğrendiğimiz dersleri paylaşıyoruz.

 

1. 2021’deki NFT Çılgınlığı

NFT'lerin 2021'deki gelişimine Cryptopunks, CryptoKitties gibi eski NFT projelerinden her türlü yüksek fiyatlı NFT avatarlarına, sanat eserlerine, ünlülere ve kültürel IP'lere ve son olarak Metaverse ve oyunlara baktığımızda, NFT vazgeçilmez bir hale geldi. Mevcut Blockchain dünyasının bir parçası ve 2021 gerçekten NFT çılgınlığı yılı olarak adlandırılabilir.

31 Aralık 2021 itibariyle NFT'nin toplam piyasa değeri, yıl başındaki toplam piyasa değerinin (61.74 milyon dolar) 181 katı olan 11.152 milyar dolara ulaştı. 2021'e baktığımızda özellikle Temmuz'dan bu yana pazar 1.454.000 NFT sahibiyle, yılın başından itibaren yedi kat artarak değerleri 1 milyon doları aşan NFT’ler 882 balina adresiyle patlayıcı bir büyümeye girdi.

 

2021'de piyasa trendi devam etti ve fonlar DeFi, hayvan temalı kripto paralar, NFT'ler, GameFi vb. gibi çeşitli sektörlere akıyor. 2021'de MEXC Global'in hala çeşitli sektörleri keşfetmenin avantajlarından yararlandığını belirtmek zor değil. Bu nedenle kullanıcılar her zaman MEXC Global'de yüksek kaliteli ve trend olan ürünleri bulacaktır.

 

MEXC Research'e göre, 2021'de TOP10 para birimindeki artış esas olarak NFT/Gamefi/Metaverse/Public Chains'e (Altyapıya) yoğunlaştı. Bu yılki en popüler GameFi jetonlarından üçü GALA, AXS ve SAND idi. GALA %31.444 artışla ikinci sırada yer aldı. Daha düşük kazançlı diğer token’lar ise SHIB, AXS, SAND, MATIC, LUNA, FTM, SOL, ONE, MANA.

2021'de En Çok Kazanan İlk 10 Kripto Para

Kaynak: MEXC Research

2. 2020'de DeFi’nin İlk Yılı

Kripto dünyasının en hareketli alanı olan DeFi’nin ilk yılı olarak da bilinen 2020'de trend olan efsanevi kripto paraların büyük çoğunluğu piyasaya dahil oldu.

 

DeFi pazarı 2020 yılında hızla genişledi ve rekabet edebilmek için pazarda binlerce DeFi projesi ortaya çıktı. Bu DeFi projeleri genel olarak borç verme, merkezi olmayan borsalar, stablecoin'ler, oracle'lar ve türevlere ayrılabilir. Bu kategorilerin neredeyse tamamında Yearn.Finance'daki havuzlar, Compound'dan teminat kredisi, merkezi olmayan değişim Uniswap, stabilcoin USDT, ChainLink oracles, Synthetix Türevleri ve diğer projeler gibi yıldız öğeler bulunur.

 

DeFi'nin kullanıcı tabanı da 2020'de önemli ölçüde büyüdü. Aralık 2020 itibariyle, bağımsız adreslerin toplam sayısı, yılbaşından yaklaşık on kat daha fazla olan 1 milyonu aştı. Ancak her bir DeFi platformunun günlük aktif adreslerinin sayısı yıllık olarak yüzde 97’den fazla arttı.

DeFi varlık fiyatları da 2020'de ciddi artışlar gördü. DeFiLlama web sitesi verilerine göre 1 Ocak 2020'de TVL (toplam kilitli varlıklar) 630 milyon dolara ulaştı. Yine Haziran 2020'de keskin bir şekilde yükselmeye başladı. 1 Temmuz'da 1.9 milyar doları, 1 Ağustos'ta 4 milyar doları, 1 Eylül 2020'de 8 milyar doları aştı. 2020'nin sonunda ise DeFi'deki TVL yıllık %2.789 artış göstererek 18.2 milyar doları aştı.

 

MEXC Research'e göre piyasa değerine göre ilk 30'daki DeFi tabanlı kripto para biriminin değeri 2020'de ortalama %191.33 arttı. Ayrıca YFI ve BAND, yılın en iyi performans gösteren iki DeFi tabanlı varlığı olarak kayıtlara geçti. Bunların arasında yer alan YFI %2.407 ve BAND %2.224 arttı.

Source: MEXC Global

DeFi, 2020'de trend olan yatırım sektörüydü. Bu DeFi dalgasında MEXC Global, popüler DeFi projelerini listeleyen ilk şirket olarak listeleme keskinliğini gösterdi ve hak edilmiş kaliteli projeleri başlatan ilk istasyon oldu.

 

3. 2022’deki Beklentiler

2021’den sonra, 2022'de hangi kripto paralar abırsızlıkla beklenmeye değer? Bu makale aşağıdaki tahminlere sahiptir:

 

1. Web3.0

İnternet, Web1.0'dan Web2.0'a, basit bir statik masaüstü web sayfasından etkileşimli bir deneyime, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe ve pazar ekonomisine yükseltildi. Web 3.0, dünya çapındaki kullanıcılar tarafından demokratik olarak sahip olunan ve kontrol edilen açık, şifreli bir meta veri deposudur. Geleneksel İnternet dünyasının aksine, Web 3.0'daki verilerin değeri kişisel mülkiyete geri dönecektir. Web3.0'ın beş temel özelliği vardır: ademi merkeziyetçilik ve kısmi merkezileşme, merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO), içerik görüntüleme, kişisel dijital kimlik ve dijital varlıkların mülkiyeti.

 

2. Cross-chain

Artan blok zinciri ekosistemiyle, farklı Blockchain ağları ve uygulama protokolleri arasındaki zincirler arası etkileşim ihtiyaçları giderek daha belirgin hale geliyor ve zincirler arası konular dikkati hak ediyor. Polkadot ve Cosmos gibi protokollere dayalı DeFi ürünleri, Conflux ve Algorand gibi yüksek performanslı halka açık zincirlerin DeFi işlemlerindeki performans darboğazlarını ele almak için faydalı girişimlerine odaklanırken, çapraz zincir teknolojisi aracılığıyla BTC üzerindeki hareketsiz varlıklarını ve kullanıcıları açar.

 

3. NFT Music Platforms

Bugün, Blockchain pazarındaki en büyük iki temettü, teknoloji temettü ve sermaye temettüsüdür. Eksik olan, yüksek kaliteli içerik üretkenliği ve yaratıcılığının yanı sıra daha geniş bir akış pazarıdır. Müzik endüstrisine, müzik notalarından plaklara ve İnternet Web2.0'a baktığımızda, tekelin neden olduğu müzik ikilemine bir çözüm yok: büyük albüm şirketleri ile şikayet eden müzisyenler arasında büyük bir uçurum var.

Aslında müzik endüstrisinin en çok ihtiyaç duyduğu şey, yüksek kaliteli içerik çıkışı ve hayran akışıdır. Blok zincirler, ademi merkeziyetçilik, izlenebilirlik ve kurcalamama özellikleriyle, müzik endüstrisinin tekel sorunlarının üstesinden gelmesi için harika bir araç olan ve birbirini tamamlayabilen, merkezi olmayan ve parçalanmış telif haklarının otomatik olarak dağıtılmasını sağlayabilir.

Bugün, blockchain pazarındaki en büyük iki temettü, teknoloji temettü ve sermaye temettüsüdür. Eksik olan, yüksek kaliteli içerik üretkenliği ve yaratıcılığının yanı sıra daha geniş bir akış pazarıdır. Müzik endüstrisine, müzik notalarından plaklara ve İnternet Web2.0'a baktığımızda, tekelin neden olduğu müzik ikilemine bir çözüm yok: Büyük albüm şirketleri ile şikayet eden müzisyenler arasında büyük bir uçurum var.

Aslında müzik endüstrisinin en çok ihtiyaç duyduğu şey, yüksek kaliteli içerik çıkışı ve hayran akışıdır. Blokchain ağları, ademi merkeziyetçilik, izlenebilirlik ve kurcalamama özellikleriyle, müzik endüstrisinin tekel sorunlarının üstesinden gelmesi için harika bir araç olan ve birbirini tamamlayabilen, merkezi olmayan ve parçalanmış telif haklarının otomatik olarak dağıtılmasını sağlayabilir.

Blokchain’deki sanat ve oyun pazarlarının patlaması ve büyümesi, Blockchain ve müzik endüstrisinin birleşimini kaçınılmaz kılıyor. Blockchain ekosisteminin sürekli gelişimi ve iyileştirilmesi öncülüğünde, NFT'ye yatırım yapmak için ön hat fonlarının ve ana akım piyasanın dahili itici gücü olabilecek Blockchain’e dayalı küresel bir NFT müzik ekosistemi oluşturmak zorunlu görünüyor. 2022'de, NFT'ler gelecekte müzik alanındaki kilit gelişme yönlerinden biri olabilir.

Kaynak: MEXC Research

IV. Summary

Yatırımcılar için en iyi yatırım aslında kendi algılarından gelir. Geçmişe bakıldığında, doğru yatırım sektörünü seçmek en büyük kazanca sebep olabilir ancak bireysel olarak bunu bilmek her zaman sınırlı olmuştur. DeFi'den NFT'ye, NFT'den GameFi'ye, GameFi'den Metaverse'e ve Metaverse'den Web3.0'a, MEXC Global'in "yüksek kaliteli projelerle modaya uygun sektörleri keşfetmeye" odaklandığını gördük. MEXC Global, daha hızlı proje listeleme ile takas edilebilir kripto para birimlerinin tamamı nedeniyle yüksek kaliteli projelerin ilk durağı oldu. Hemen hemen her kalite varlığının MEXC'de piyasaya sürüldüğü bulunmuştur. 2020'den bu yana, Binance ve Coinbase'de listelenmeden önce MEXC'de yüzlerce kaliteli proje listelendi. İleriye baktığımızda MEXC Global sektörlerini takip etmek ve onlardan yüksek kaliteli projeler seçmek kâr etmenin hızlı bir yolu olabilir.

Disclaimer: This article is reproduced from other media. The purpose of reprinting is to convey more information. It does not mean that this website agrees with its views and is responsible for its authenticity, and does not bear any legal responsibility. All resources on this site are collected on the Internet. The purpose of sharing is for everyone's learning and reference only. If there is copyright or intellectual property infringement, please leave us a message.
Back to top
©Copyright 2009-2020 BBC Network News      Contact Us   SiteMap